QField- mobiilne [Q]GIS lahendus

QField laseb sul GIS andmetega tõhusalt väljas tööd teha.

QField’s optimized user interface for hides the full power of QGIS under the hood.

Kontseptsioon

QFieldi arendamisel peeti silmas mõnda olulist aspekti.

Lihtsus ennekõike

Nõudmised väljas ei ole samad mis kontoris. Ekraan on väiksem, sisendseaded on erinevad ja ka ülesanded on erinevad.

QField püüab aidata kasutajal teostada peamisi ülesandeid ilma kasutajaliidest killustamata. See tähendab, liides võimaldab täita ainult ülesandeid, mis tuleb täita välitööl. Ja mitte midagi enamat.

See tähendab, et kihtide kujundamine, vormide koostamine ja ülejäänud projekti seadistamise sammud tuleb enne ära teha QGIS’iga arvutis.

Ole ühilduv QGIS’iga

QField põhineb QGIS’il. See ei ole täielikult ümber ehitatud QGIS, aga kasutab QGIS teeke. Renderdusmootor on täpselt sama mis QGIS’il laua-arvutis, nii et su kaardiprojekt näeb mobiilseadmes välja täpselt samasugune nagu arvutis.

Kui miski on juba seadistusena olemas QGIS projektis, siis pole seda vaja uuesti leiutada. QField kasutab seega samu editeerimise vidinaid mis QGIS desktop. Kui projektifail on juba seadistatud lauaarvutis, peaks see sama hästi jooksma ka mobiilseadmes.

Pea meeles, et see on ainult kontseptsioon. See on see, mida me silmas peame, kui arendame QField’i. See ei tähenda, et kõik on juba lõpuni valmis.

Laadidel põhinev

QField on ehitatud laadide peal. Laadid on midagi nagu kaardi tööriistad QGIS desktop’is. Laad määrab ülesande, mida kasutaja parasjagu täidab. Ta kas sirvib andmeid või digiteerib midagi uut.