QField — ваше мобільне [Q]GIS рішення

QField робить пользову роботу з ГІС-даними продуктивною.

QField’s optimized user interface for hides the full power of QGIS under the hood.

Принципи

QField було спроектовано виходячи з декількох ключових принципів.

Не ускладнювати

Вимоги в полі відрізняються від вимог настільного використання. Екран набагато менший, пристрої вводу інші також інші й задачі.

Мета QField — допомогти користувачу виконувати свої задачі без ускладніння інтерфейсу. Це означає, що інтерфейс надає доступ лише до задач, які повинні виконуватия в полі. Все інше приховано.

Це означає, що все, наприклад оформлення шарів, підготовка форм вводу та інші налаштування проекту, повинно виконуватися на комп’ютері зі встановленою QGIS.

Бути сумісними з QGIS

QField базується на QGIS. Це не спеціальний дистрибутив QGIS, він дійсно використовує бібліотеки QGIS. Система візуалізації (рендерингу) така сама як і в настільній версії QGIS, тому ваш проект на мобільному пристрої буде виглядати точнісінько так само як він виглядає на комп’ютері.

Якщо щось вже доступно у вигляді налаштування проекту QGIS, це не повинно створюватися знову. Тому QField використовує такі ж віджети редагування, як і настільна версія QGIS. Якщо проект вже налаштовано у настільній версії, він повинен працювати і на мобільному пристрої.

Пам’ятайте, це лише принципи. Це те, про що ми думали під час розробки QField. Це не означає, що все це повністю реалізовано.

Режими роботи

QField побудовано навколо режимів. Режими дуже схожі на інструменти мапи в настільній QGIS. Режим визначає задачу, яку зараз виконує користувач. Він або переглядає карту, або виконує оцифровку нових об’єктів.