Outdated documentation

The latest documentation was moved to docs.qfield.org

QField — ваше мобільне [Q]GIS рішення

QField робить пользову роботу з ГІС-даними продуктивною.

QField’s optimized user interface hides the full power of QGIS under the hood.

Принципи

QField було спроектовано виходячи з декількох ключових принципів.

Не ускладнювати

Вимоги в полі відрізняються від вимог настільного використання. Екран набагато менший, пристрої вводу інші також інші й задачі.

QField aims to help users perform the tasks they need to do without cluttering the user interface. This means, that only tasks which need to be done on the field are availble from the interface. Everything else is not.

Це означає, що все, наприклад оформлення шарів, підготовка форм вводу та інші налаштування проекту, повинно виконуватися на комп’ютері зі встановленою QGIS.

Бути сумісними з QGIS

QField базується на QGIS. Це не спеціальний дистрибутив QGIS, він дійсно використовує бібліотеки QGIS. Система візуалізації (рендерингу) така сама як і в настільній версії QGIS, тому ваш проект на мобільному пристрої буде виглядати точнісінько так само як він виглядає на комп’ютері.

Якщо щось вже доступно у вигляді налаштування проекту QGIS, це не повинно створюватися знову. Тому QField використовує такі ж віджети редагування, як і настільна версія QGIS. Якщо проект вже налаштовано у настільній версії, він повинен працювати і на мобільному пристрої.

Пам’ятайте, це лише принципи. Це те, про що ми думали під час розробки QField. Це не означає, що все це повністю реалізовано.

Режими роботи

QField is built around modes. Modes are similar to a map tool in QGIS desktop. A mode defines the task which a user is currently doing. Either a user is browsing through the data or he/she is digitizing something new.